Ta witryna wykorzystuje pliki cookies by zarządzać sesją użytkownika. Cookies używane są także do monitorowania statystyk strony, oraz zarządzania reklamami.
W kazdej chwili możesz wyłączyć cookies. Wyłączenie ciasteczek może spowodować nieprawidłowe działanie witryny. Więcej w naszej polityce prywatności.

Szukaj w artykułach

Kategorie artykułów

Słownik

Reklama

Dołącz do nas

Newsletter

Tagi:

Uwaga na niebezpieczne imprezy integracyjne

2010-07-07 14:35:08

Jak powinna wyglądać i czemu służyć odpowiednio przygotowana impreza integracyjna?

 

Przede wszystkim powinna wiązać  się z odpoczynkiem, relaksem i szaleństwem w gronie kolegów i koleżanek z pracy, mimo że dla firmy stanowią realne koszty. Czasami bywa jednak tak, że źle przygotowana impreza integracyjna kończy się w szpitalu.

Warto zadbać o profesjonalną firmę organizującą imprezy integracyjne by przykład z Włoch był tylko ostrzeżeniem. A co takiego stało się we Włoszech?

Zawiodła organizacja i czujność osoby nadzorującej przebieg imprezy, w konsekwencji czego pracownicy firmy skończyli z ciężkimi poparzeniami w szpitalu.

Przypomnijmy:

Imprezy integracyjne pomagają scalać grupę, warto pamiętać o tym, że koszt imprezy integracyjno - szkoleniowej jest kosztem podatkowym, jeżeli firma sfinansowała go ze środków obrotowych, a nie z funduszu socjalnego. Jednak ważny jest cel spotkania, warto zapoznać się przy tej okazji z interpretacji wydanej przez dyrektora Izby Skarbowej w Warszawie z 17 października 2008 r. (nr IPPB[3/4]23-1218/08-4/MW) brzmi następująco: "W przypadku gdy wydatki poniesione zostały na zorganizowanie imprezy okolicznościowej oraz spotkań integracyjnych czy motywacyjnych mających na celu poprawę komunikacji wewnętrznej i motywacji do pracy poprzez zintegrowanie pracowników, budowanie zespołu, poprawę atmosfery pracy oraz ułatwienie ułożenia wzajemnych relacji między pracownikami i w efekcie poprawę efektywności pracy, a przez to zwiększenie przychodów osiąganych przez podatnika, to wówczas spełniają warunki, o których mowa w art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, i mogą zostać zakwalifikowane do kosztów podatkowych. Jeśli jednak impreza integracyjna nie służy takiemu celowi, a spotkania pracowników mają charakter typowo rozrywkowy i konsumpcyjny, to w takim przypadku nie można uznać, iż poniesione wydatki mają związek z przychodem, wobec czego nie stanowią one kosztu uzyskania przychodów".

M-S-M